XLIV Concurs

Veus femenines

1er Beatriz Díaz González (Espanya)
2on Jacquelyn Wagner (Estats Units)
3er Marina Rebeka (Letònia)
       Anja Schlosser (Alemanya)

Veus masculines

1er Desert
2on Francisco Corujo (Espanya)
3er Manolito Mario Franz (Alemanya)

Premis especials

A un finalista tenor: Francisco Corujo (Espanya)
Al millor intèrpret de Mozart: Jacquelyn Wagner (Estats Units)
Al millor intèrpret d’Oratori-Lied: Anja Schlosser (Alemanya)
Al millor intèrpret de Música Russa: Eung Kwang Lee (Corea)
Al millor intèrpret de Sarsuela: Beatriz Díaz González (Espanya) i Francisco Corujo (Espanya)
Al millor intèrpret de Schubert: Dong Hyo Cheong (Corea)
Al millor cantant espanyol: Beatriz Díaz González
Al millor cantant català: Tina Gorina
Premi "Grup de Liceístes 4rt. i 5è pis": Airam de Acosta (Espanya)
Premi Teatre de l’ Òpera de Leipzig: Eung Kwang Lee (Corea)
Premi “Cia. Ópera Sao Paulo”: Beatriz Díaz González (Espanya)
Premi “Amics de l’Òpera de Sabadell”: Francisco Corujo (Espanya)
Premi "Escuela Superior de Música Reina Sofía": Beatriz Díaz González (Espanya)
Premi Festival de Música Clàssica “El Convent”(Blanes): Tina Gorina (Espanya)
Premi Agimus (Secció de Catània): Jacquelyn Wagner (Estats Units)
Borsa d'estudis "Diputació de Barcelona": Seung Weon Lee (Corea)
Borsa d'estudis "Accademia Chigiana" de Siena: Anna Kasyan (Georgia)
Borsa d'estudis "Dalton Baldwin": Yuri Haradzetski (Bielorússia)
Borsa d'estudis "Accademia del Teatro", Cagli (Itàlia): Jong Hoon Heo (Corea)
Borsa d'estudis "Joan Oncina": Aurélie Franck (Bèlgica)
Borsa d’Estudis ”Accademia Mario Del Monaco – Renata Tebaldi” (Pesaro): Hans Ever (Colòmbia)
Borsa d’Estudis “Académie de Musique de Sion”: Francisco Javier Pérez Pacheco (México)
Borsa d’Estudis “Festival Francesc Viñas” de Moià: Sophie Gordeladze (Geòrgia)
Borses d'estudis "Curs Francesc Viñas" d’Opera Italiana: Evgeny Liberman (Rússia) i Julija Samsonova (Lituània)
Borsa d'estudis "Curs Francesc Viñas" de Lied clàssic alemany i melodia francesa: Dong-Hyo Cheong (Corea)